FOTO-VIDEO: ATENŢIE ŞOFERI! S-a surpat strada

0
941

O porţiune considerabilă de asfalt de pe strada Pantelimon Halipa, din apropierea Spitalului de Recuperare, s-a surpat în cursul acestei după-amiezi de duminică. Echipajele primăriei au ajuns la faţa locului şi se speră ca în cursul acestei seri situaţia să fie remediată. “Din primele verificări, este vorba despre o surpare a unui canal de colectare a apei pluviale. Zona a fost securizată şi echipele noastre încearcă acum să identifice cauza”, a precizat Sebastian Buraga, purtătorul de cuvânt al Primăriei Iaşi.

Contactat telefonic de reporterii Jurnalul Ieşean (www.jri.ro), directorul ApaVital a susţinut că este vorba despre o gură de canal care a cedat. “În acea zonă apa este foarte acidă, ţinând cont că în imediata apropiere sunt Băile Nicolina. Etanşarea canalizării se făcea în urmă cu mulţi ani din beton, iar acesta a cedat. Echipele noastre lucrează la remedierea acestei probleme”,  a menţionat Ioan Toma, directorul ApaVital Iaşi. Poliţia Locală asigură zona, iar circulaţia a fost deviată. “Colegii mei se află la faţa locului şi asigură zona. Circulaţia a fost deviată pe bdul Nicolae Iorga”, a declarat Nicoleta Deciu, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Locale Iaşi.

loading...

Comentarii:

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here